رنگ ترموود

رنگ ترمووود چه مزیت‌هایی دارد و چطور انجام می‌شود؟ شاید این سوال شما هم باشد. طی فرایند ترمو کردن چوب، مقاوم شدن نمای چوبی ساختمان در برابر تغییرات آب و هوایی و شرایط نامساعد جوی به وجود می‌آید. اما برای این که رنگ چوب ترمو ثبات پیدا کند، احتیاج به رنگ مجدد چوب ترمووود است. رنگ چوب باعث می‌شود زیبایی و مقاومت چوب ترمو دوچندان شود و طول عمر چوب ترمو در مقابل شرایط نامساعد جوی افزایش یابد. رنگ‌های مخصوص چوب ترمو، باعث مقاوم شدن چوب در مقابل اشعه UV  خورشید شده و مانع از تغییر رنگ چوب می‌شود و موجب می‌شود چوب براق شده و جلا پیدا کند. در ادامه درمورد انواع رنگ ترمووود و چگونگی رنگ کردن چوب و مزیت‌های آن توضیح می‌دهیم، با ما همراه باشید.

رنگ ترمووود-رنگ ترموود

معرفی انواع رنگ ترموود

برای رنگ ترموود دو دسته کلی وجود دارد:

رنگ های ترموود با پایه آب (water base): رنگ‌های ترموود که دارای پایه آب هستند، از سازگاری خوبی با محیط زیست برخوردارند. آن‌ها 20 طیف رنگی مختلف دارند. این نوع رنگ‌ها توانایی نفوذ ‌کردن تا عمق 3 میلی متری در سطح چوب را دارند و از عبور اشعه UV خورشید جلوگیری می‌کنند. از ویژگی‌های خوب این نوع رنگ‌ها می‌توان به این اشاره کرد که باعث ایجاد هیچ لایه‌ای روی سطح چوب نمی‌شوند. این نوع برای ترمووودهایی مناسب است که در نما و در برابر تابش مستقیم نور خورشید قرار دارند مانند آلاچیق و پرگولا.

رنگ های ترموود با پایه روغن (oil base): رنگ‌های ترموودی که دارای پایه روغنی هستند، بی رنگ بوده و آن‌ها دارای نفوذ بیشتری نسبت به رنگ‌های پایه آب به درون چوب هستند. این ویژگی رنگ پایه روغن، چوب را در مقابل سایش مقاوم می‌کند. کاربرد رنگ‌های ترموود با پایه روغن، بیشتر برای استفاده در کفپوش‌ها در آب و هوای مرطوب است.

رنگ آلمانی Brillux

کمپانی ۱۰۰ ساله ی Brillux آلمان با تولید بیش از ۱۲۰۰۰نوع محصولات رنگ و جلا برای انواع پروژه های مربوط به رنگ، دکور و پلاستر به عنوان یکی از بهترین کمپانی های رنگ اروپا مطرح است. تنوع بالای رنگ این شرکت موجب می شود مشتریان این فرصت را داشته باشند تا برای هر نوع پروژه یک پکیج محصول با ویژگی های مورد نظر آن پروژه را انتخاب نمایند.

این کمپانی دارای چهار کارخانه High Tech در کشور آلمان می باشد که همگی از نظر کیفیت تولید و نگهداری از محیط زیست در لیست بهترین کارخانجات اروپا هستند.

کمپانی Brillux ارائه دهنده هر دو نوع رنگ پایه روغن و آب می باشد.

این کمپانی ترکیبات مواد آلی فرار که برای بدن و محیط زیست مضر هستند را به حداقل رسانده است، به این دلیل محصولات Brillux برای محل کار، زندگی و همچنین محیط های بسیار حساس مانند مدارس و بیمارستان ها بسیار مناسب هستند.
سری ۵۸۰ این کمپانی بدون بو و سوء اثرهای زیست محیطی با خاصیت جلا و پوشش دهی بی نظیر، دارای بالاترین درجه مقاومت در برابر اشعه UV و انواع شرایط آب و هوا و متنوع برای انواع سلیقه، رنگ و محافظ کامل آلکیدی مخصوص چوب های مورد استفاده در فضاهای خارجی می باشد.


X